monitoring pozycji
Egon i Łatek - pogodny golden i wiekowy kot. Łączy ich męska przyjaźń - szorstka i pozbawiona sentymentów. Dzięki nim świat jest lepszy - nie tylko dla autorki tego bloga.
Kategorie: Wszystkie | Egon | Łatek
RSS
sobota, 29 grudnia 2012

Egon kocha swojego Wujka Igora miłością bezbrzeżną (tak samo zresztą jak nas, Łatka, sąsiadów, przechodniów, klientów maminego kiosku i ogólnie rzecz biorąc całą ludzkość, zwłaszcza tę na wózkach). Wujek Igor ma więc go czasami po dziurki w nosie i po czubek kudłatego goldeniego ogona.

Egon nie przyjmuje tego oczywiście do wiadomości, gdzieżby. Gadanie. Przecież Egon przynosi Wujkowi najfajniejsze zabawki, obgryza mu (w dowodzie miłości oczywiście) łapę i zachęca do swawoli, nawet, gdy Wujek śpi snem kamiennym.

Ale gdy Wujka bolał brzusio i gdy po zastrzykach oraz lekach w końcu zasnął, w domu zapadła jakaś dziwna cisza. Na tyle dziwna, że wyjrzałam na korytarz, a tam...

lapawlape

Łapka w łapkę. Jestem tu, Wujku. Jakby co :)

18:11, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (3) »
wtorek, 25 grudnia 2012

W sobotę, pierwszy raz od nie-pamiętam-kiedy Igor obgryzł wędzoną kość. Jak widać, po przeciąganiu liny i zabawach z Egonem stwierdził, że jest na tyle dobrze, że może się za nią zabrać. Zostawił tylko środeczek, czyli zjadł to, do czego najbardziej trzeba otworzyć paszczę.

kosc

kosc1

Nie wiedziałam, czy śmiać się, czy płakać ze wzruszenia. Bo przecież były już takie dni, że Igor ledwie uchylał pyszczek. Nie sądziłam, że jeszcze kiedyś zdecyduje się na kość.

A tu aniołeczek Egon: "Magda, dlaczego Wujek zjadł moją kość? Przecież byłem grzeczniuteńki. Jak zwykle, zresztą".

anioleczek

 

19:11, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 24 grudnia 2012

Egon jest bardzo przejęty. Bo choinka. Dużo zapachów. Stukot garnków. Bo Kinia przyszła z prezentami (oo, to była atrakcja!!!!!!Kiniu, serdecznie dziękujemy :). Bo Łatek śpi w jego pontonie (oszalał?). Tyyyyle się dzieje. I ta plucha na dworze. Żyć, nie umierać :)

Pierwsza Wigilia. Pierwsze urodziny.

Igor, nadal w bardzo dobrej formie, spogląda na młodego z pobłażaniem.

Życzymy Wam takiego entuzjazmu, jaki prezentuje Egon i takiego stoickiego spokoju, jakim cechuje się Igor :) Nie dajcie się zwariować :) Dobrych Świąt!

14:16, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (4) »
niedziela, 23 grudnia 2012

Andrzej Jaworski - szef Fundacji Psi Los to człowiek instytucja i tytan pracy. Przyznam, że za nim nie nadążam - pomysłów ma mnóstwo.

Bardzo jestem wdzięczna Andrzejowi za to, że wyciągnął do mnie pomocną dłoń, gdy naprawdę było nam bardzo ciężko i pod górkę. Dla Blondynów porusza niebo i ziemię, we mnie wlał sporo otuchy.

Jednym z pomysłów Andrzeja są aukcje charytatywne na rzecz moich psiaków - można na nich zakupić kartki z Blondynami i zrobione przez Panią Monikę Krzyżanowską wyjątkowe anioły.

Zachęcamy do wzięcia w nich udziału i dziękujemy tym, którzy już to zrobili :)

18:11, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »

Egon urodził się w Wigilię. Jutro więc świętuje podwójnie. W związku z tym dostał urodzinową paczkę od Mamusi.

W paczce było coś, co Egusie lubią najbardziej - elastyczna, mięciutka lina do przeciągania, idealna do zabaw z Wujkiem :) Radocha z liny trwa nadal.

solenizant

Do tego Mamusia przysłała kartkę ze zdjęciem - swoim i Ciotki (Eguś ciepło tę Ciotkę wspomina, bo jak Mamusia miała go dość, to Ciotka się nim zajmowała). Postawiliśmy ją sobie "na widoku". Ewo, serdecznie dziękujemy!

prezent

Tymczasem Solenizant wczuwa się w atmosferę świąt, czyli siedzi w kuchni.

Nie wie, że po radości świętowania czeka go:

- fryzjer

- kastracja (pewnie jakoś na początku roku)

- praca z nowym trenerem (w związku ze zmianą mieliśmy treningowy przestój).

 

13:18, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (3) »
sobota, 22 grudnia 2012

Igor nigdy nie był przesadnie towarzyski, jeżeli chodzi o inne psy. Przy Egonie nieco się to zmieniło. Bo jak Egon się z kimś bawi, to żal przecież tak stać i się gapić. Trzeba więc włączyć się do akcji :)

zabawa1

zabawa

zabawa2

Zdjęcia stare, wydłubane z telefonu - teraz Egon jest wyższy od Igora :) Harce natomiast takie same. Aż się czasami boję o Igora, bo się zapomina i biega jak mały konik tudzież urocza owieczka :) Po opanowaniu sytuacji z żołądkiem znowu jest w formie. A może to mrozy mu służą?

12:30, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (2) »
niedziela, 16 grudnia 2012

Akcję pomocy Blondynom, prowadzoną przez Fundację Psi Los, aktywnie wspiera Radio Kraków. Z tego względu, że nie mieliśmy jak stawić się osobiście w jego siedzibie, redaktor Grzegorz Bernasik wraz z Andrzejem Jaworskim, szefem Fundacji Psi Los, przyjechali do nas.

rk1

rkk

Audycję z naszym udziałem można było wysłuchać 8 grudnia.

Serdecznie dziękujemy Panom za przybycie i realizację tego materiału, a także za przemiłe popołudnie i liczne prezenty, które przywieźli dla moich zwierzaków :)

rk3

W sumie dla Blondynów wpłaciliście już ponad 6 000 zł - to pozwala nam spać spokojnie jeżeli chodzi o zabezpieczenie przeciwbólowe Igora i jego leczenie (w marcu czeka nas rezonans we Wrocławiu, by sprawdzić, na ile rak jest ekspansywny - koszt to kilkaset zł). Dziękujemy!

P.S. W międzyczasie materiał o nas opublikowała też Interia - ukłony dla redakcji za nagłośnienie sprawy i wrzucenie nas na główną stronę.

12:57, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (7) »
sobota, 15 grudnia 2012

Jesteśmy z Igorem dwoma zdechlakami. Grudzień dał nam popalić.

Blondyn dostaje zastrzyki, bo - mając żywo w pamięci jego cierpienie - odmówiłam podawania mu leków doustnie. Sprawa jest skomplikowana, bo przy tak dużej zmianie i jego problemach zdrowotnych Igor powinien przyjmować niesterydowe leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. To plus delikatny żołądek plus chora tarczyca ograniczają nam pole manewru.

Zaproponowano nam leczenie paliatywne i plastry przeciwbólowe, czeka nas więc jeszcze przed świętami wizyta w Myślenicach.

Chwilowo wróciliśmy z Igorem do gry - zdarza nam się nawet zaszaleć (Igor - pluszakowe zapasy z Egonem, ja - wypad na miasto), ale zazwyczaj później to szaleństwo każde z nas na swój sposób musi odpokutować. Dziękujemy za pamięć i maile. Zapraszamy na naszego fb, gdzie można znaleźć fotki i informacje na temat akcji prowadzonej na rzecz Blondynów przez Fundację Psi Los.

eiiig

15:14, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (2) »