monitoring pozycji
Egon i Łatek - pogodny golden i wiekowy kot. Łączy ich męska przyjaźń - szorstka i pozbawiona sentymentów. Dzięki nim świat jest lepszy - nie tylko dla autorki tego bloga.
Kategorie: Wszystkie | Egon | Łatek
RSS
wtorek, 29 marca 2016

Eguś dotychczas był najzdrowszy z nas wszystkich. Niestety, ponad tydzień temu okazało się, że ma osteofit w nadgarstku. Dobra wiadomość jest taka, że nie ma ani śladu dysplazji, ale sam osteofit wystarczy, bo drań jest trudny do zwalczenia. Nóżkę musimy usztywniać, zakupiłam więc specjalną ortezę, tabletki, pod koniec kwietnia mamy kontrolę.

W roli pacjenta Egon sprawdził się doskonale, nawet nie zrywał tymczasowego, usztywniającego opatrunku. Czasami nieśmiało go lizał, ale wystarczyło na niego zerknąć i natychmiast przestawał. Dla porównania - Łatek z podobnego opatrunku strzelał jak z procy i nie reagował na żadne upomnienia.  

bolinozka

Natomiast Egon bardzo szybko powiązał fakty - na bolinóżkę dużo łatwiej jest wyżebrać coś pysznego, zwrócić na siebie uwagę, załapać się na dodatkowe głaski. Po badaniu u Pana Doktora przez długi czas był to najbardziej cierpiący i chory pies po tej stronie półkuli ziemskiej (pierwszy raz nie podobało mu się u weterynarza). Z dnia na dzień biegał coraz lepiej, ale mina Bolinóżki nadal pojawiała się w porze obiadu i kolacji ;)

Chwilowo mamy nóżkę oszczędzać, ale też chodzić na dłuższe spacery, by nasz pacjent dodatkowo nie przytył i nie wyszedł z formy. Jest to trudne do wykonania, bo Egon na widok większej przestrzeni natychmiast galopuje i wykonuje swoje słynne przewrotki.

Na razie jest lepiej, mamy więc nadzieję, że sprawa (dosłownie) rozejdzie się po kościach ;) 

19:15, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 marca 2016

Mamy tak kiepski początek wiosny, że najchętniej zabrałabym Egusia i pojechała nad Wartę. Chwilowo jednak nasze życie toczy się głównie przed kompem, z przerwą na laryngologów i psich chirurgów. Święta są więc doskonałym momentem, by się wyspać, poleżakować i nieco zresetować. 

Eguś poszedł na wiosenny spacer, ja jeszcze jestem w stanie hibernacji i nieustannej łączności z łóżkiem. Mam ambitny plan szukania wiosny jutro. Może się uda. 

Życzę, by Wasz wielkanocny nastrój był lepszy niż mój. Świętujcie pięknie i z przytupem :) 

 rzeka2015

Załęczański Park Krajobrazowy, wrzesień 2015

16:28, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (2) »