monitoring pozycji
Egon i Łatek - pogodny golden i wiekowy kot. Łączy ich męska przyjaźń - szorstka i pozbawiona sentymentów. Dzięki nim świat jest lepszy - nie tylko dla autorki tego bloga.
Kategorie: Wszystkie | Egon | Łatek
RSS
poniedziałek, 26 maja 2014

Łatek - 14 lat, 4 zęby i dalej przynosi ptaki do domu. Egon zdębiał, bo ptak w pysku kota nadal się ruszał. Kot lamentował, bo Tata zabrał mu ptaka i wypuścił na dwór. Czy przeżył - trudno powiedzieć. Chyba wolałabym, by mój kot grzał tyłek i nie wystawiał nosa za próg. 

A wygląda na takie niewiniątko... :)

latek

23:51, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 25 maja 2014

Igor bardzo się zestarzał tej zimy. Codziennie dostaje zastrzyki, trochę ogłuchł - w terenie, gdy nie widzi, kto go woła, nie wie, w którą stronę iść. Wydaje nam się, że nie słyszy na to chore ucho. Dużo śpi, strasznie chrapie.

Nadal jednak chętnie chadza na spacerki - o ile nie ma upałów. Te znosi bardzo kiepsko. Lubi, kiedy wychodzimy sami, bez Egona, jak za starych, zdrowych czasów. Teraz, gdy jest statecznym emerytem, w parku zawsze kogoś proszę, by mi go odpiął ze smyczy - wówczas może się spokojnie wykąpać w jeziorze, poleżakować na plaży. 

Czasami wykorzystuje swoją pozycję emeryta - kładzie się na chodniku i nie wstaje, dopóki nie pójdę w tę stronę, w którą chce. A ja najczęściej ulegam, bo nie mam serca mu odmawiać. Chodzimy więc szlakami wyznaczanymi przez Blondyna i dużo rozmawiamy.

Igor został miłośnikiem lanych klusek i innych miękkich przysmaków, które łatwo i szybko się połyka. 

Ożywia się na widok dzieci :), na widok klikera i na zapach paczki z zoologicznego :D

Organizujemy mu codzienność na miarę jego możliwości. Dlatego tegoroczny urlop spędziliśmy na Ruince - z ewentualnością powrotu w każdym momencie do Tychów, spokojnie, statecznie, wybywając od czasu do czasu nad Wartę.

rzeka

Zero ludzi, duże przestrzenie, soczysta zieleń i woda - to Blondyni lubią najbardziej.

maj1

egonw

igorw

wartae

Egon mógł się wyszaleć za wszystkie czasy, a także poćwiczyć odwoływanie od kur, bo tylko kury spotykaliśmy podczas tych wycieczek. 

Wielkie emocje u Blondynów budziły odwiedziny dziewczynek - Ady i Tosi, które miziały, karmiły i z cierpliwością znosiły wylewność uczuć, objawiającą się lizaniem, szczekaniem, napieraniem i podgryzaniem (to wszystko oczywiście w wykonaniu Egona, Igor po prostu dreptał, machał ogonem i próbował dopchać się do towarzystwa). 

Urlop więc udany i już planujemy kolejne wyprawy na wieś, bo wiosna w pełni, ogród kwitnie, a ekipa czeka na nasze powroty :) 

 

13:05, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 maja 2014

Łatek, mój kot, w wakacje będzie miał 14 lat. Jest dokładnie taki jak ja - z roku na rok coraz bardziej zgryźliwy. Okropnie awanturuje się o jedzenie, jest bardzo wybredny i ciągle go nosi - chodzi na spacery dookoła bloku, na szczęście się nie oddala. 

Gdy przyjeżdżam z imprez i koncertów, czeka na mnie na parkingu. Gdy w marcu miałam krwotok, obudził moją Mamę.

Łatek jest całkowitym przeciwieństwem Egona - zdystansowany, ograniczający kontakty z ludźmi (ostatnio sypia wciśnięty między książki na biblioteczce, gdzie nikt go nie może zauważyć). Dlatego ich relacje od początku są trudne. Egon chciałby Łatka przytulić do serca, a Łatek chciałby Egona zdzielić (często widzę, jak ostatnimi siłami się powstrzymuje). 

Na szczęście nasz Księciunio, nauczony błędami młodości (na przywitanie dostał od Łatka w pysk), okazuje swą miłość hałaśliwie, ale kontaktu fizycznego unika. Gdy Łatek wraca do domu, skacze dookoła niego i się cieszy, co Łatek przyjmuje z pobłażliwą obojętnością. 

Egon nie zdaje sobie sprawy, że jest z dziesięć razy większy od kota :D Za to kot ma świadomość przewagi i czasami sypia w psim pontonie - sam na wielkim legowisku. Kiedyś, w nocy, Igor przychodzi do mojego pokoju, patrzy - w Egona pontonie Łatek, w jego pontonie Egon, westchnął i poszedł spać do rodziców na dywanik :D

blondyniikot

Egon też zazwyczaj ustępował - ale kiedyś stracił cierpliwość i z miną: "O, stary, ja na płytkach sypiać nie będę!" wpakował się do pontona tuż obok Łatka. Leżeli do siebie tyłem, ale cóż to był za przełom w tej relacji!

wpontonie

Igor akceptuje Łatka, Łatek przyjmuje do wiadomości obecność Igora, Igor znosi Egona, a Egon kocha wszystkich :D 

14:00, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »