monitoring pozycji
Egon i Łatek - pogodny golden i wiekowy kot. Łączy ich męska przyjaźń - szorstka i pozbawiona sentymentów. Dzięki nim świat jest lepszy - nie tylko dla autorki tego bloga.
Kategorie: Wszystkie | Egon | Łatek
RSS
sobota, 14 stycznia 2017

Już kilkanaście dni Nowego Roku za nami, a ja nie napisałam o Sylwestrze z Egusiem - bo tym razem Eguś został spontanicznie zaproszony razem ze mną. Co ciekawe, mój pies całkowicie w nosie ma huki, strzały i petardy, był więc bardzo pozytywnie nastawiony do dwóch dodatkowych spacerków (w tę i z powrotem szliśmy na piechotę) i do imprezki.

Był oczywiście bohaterem wieczoru, domagał się uwagi i miziania, zwiedził cały dom Kasi, poznał się ze wszystkimi na własną łapę, wylegiwał się na kanapie, zjadł kiełbaskę i sernik - jednym słowem świetnie się bawił. Początkowo bardzo się emocjonował (nowi ludzie, nowe zapachy, nowy ogródek) i szczekał, ale potem wyluzował. Pozował, obserwował, wpychał się do głaskania, a po powrocie do domu padł do pontonu i spał jak suseł. Ale cóż się dziwić - każdego fajnego Sylwestra trzeba przecież odespać :)

sylwek 

21:23, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
sobota, 31 grudnia 2016

Wstaję rano, a mój kot bawi się rozdrobnionymi resztkami kuraka - gumowej zabawki Egusia. Podskakuje sobie w plamie słońca, przewraca się, podrzuca sobie kolorowe kawałki, hasa na całego. 

Mistrz życia Łatek. 

Prawie 16 lat.

Zero zębów.

100% wigoru i radości życia. Czego i Wam życzę na ten Nowy Rok :)

lazy

13:49, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 25 grudnia 2016

Eguś świętował wczoraj swoje piąte urodziny. Kiedy to minęło? Mamy za sobą burzliwe dzieciństwo, śmierć Ajkusia, "docieranie się" i obecny stan pełnego wzajemnego zaufania. 

Jako dojrzały mężczyzna Eguś będzie w styczniu kwestował na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie. Nawet na tegorocznej kolędzie nie odstawił żadnego przedstawienia, tylko położył się zgodnie z poleceniem na miejscu. Przyznam, że byłam lekko zawiedziona :P

Czas przyspiesza, latka lecą, a kurak na urodziny cieszy zawsze tak samo :) W tym roku nasz Solenizant dostał dodatkowo od Eli piszczącego Mikołaja. Na szczęście szybko pozbawił go głowy i głosu ;)

mikolaj

fot. Ela Kamińska 

23:45, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 11 grudnia 2016

- Dobrze, że Eguś jest taki grubiutki.

- Bo? 

- Bo przynajmniej go nie zwieje. Gorzej z Tatą. 

- ???

- No, Tata taki chudziutki. Ale może się będzie Egona trzymał i jakoś do domu dotrą...

Dotarli :) Chociaż nad jeziorem podobno jak nad morzem. 

jesien2016

fot. Kasia Kowieska

11:07, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 22 listopada 2016

W weekend w moim pokoju znowu pojawiła się polówka - tym razem w wersji lux, z pościelą. Łacio był wniebowzięty - gdy tylko ją namierzył, natychmiast przejął ją na własność, przemierzył wzdłuż i wszerz, a następnie zaległ, gotowy do spania. 

polowka

Miałam obawy, jak przyjmie informację, że to łoże rozłożono niekoniecznie dla niego, ale nawet się specjalnie nie awanturował i ostatecznie spał ze mną. Jedno jest pewne - w kwestii legowiska Łacio ma spore ambicje. Jego koszyk stoi pusty od wielu miesięcy, ukochana podusia została wzgardzona parę tygodni temu, moje łóżko od biedy może być, kocyk mamy też, ale i tak najlepsza i najbardziej pożądana jest polówka. Najlepiej z pościelą :P

21:16, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 13 listopada 2016

Tak to już jest, że stare koty są bardzo wrażliwe na zmiany. Gdy więc późnym, piątkowym wieczorem Łatek zorientował się, że po domu krążą mu obcy ludzie, mocno się zaniepokoił. Brak moich Rodziców i Egona, którzy wyjechali na weekend, chyba też wytrącił go z równowagi. Siedział na wysokości i obserwował wszystko z mocno niezadowoloną miną, a na widok rozłożonej w moim pokoju polówki po prostu zastygł. Wykonał jednak szybką pracę myślową i stwierdził (jakżeby inaczej!), że oto i on doczekał się nowej, odpowiednio dużej miejscówki do spania :) Postanowił więc od razu ją wypróbować (zresztą nie dziwne, pora była naprawdę późna ;). 

łatek

W końcu odpowiednie łoże dla króla Łacia!

Tymczasem Eguś, z powodu wybitnie niskich temperatur na Ruince, załapał się na spanie w łóżku. Co więcej - został też zaopatrzony w podusię i okrycie. 

zimno

Zimny weekend na wsi = łóżeczko na własność

Jednym słowem - sroga zima idzie. Zwierzaki szukają ciepłych kątków, a ja... ja cały czas jem! :D Czyli - każdy szykuje się na mrozy na swój sposób :) Byle do wiosny!

P.S. Serdeczne pozdrowienia i podziękowania dla wszystkich, którzy opiekowali się mną i Łaciem podczas nieobecności Rodziców! Dzięki Wam to był naprawdę przemiły weekend :)


20:05, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 listopada 2016

Wszystko się zmienia. Ajkuś za Tęczowym Mostem, Egon stał się dorosłym, pięcioletnim psem, a Łacio - statecznym seniorem, który... sypia z goldenem. Serce się ściska, gdy widzę, jak siedzi na parapecie albo balustradzie balkonu i z błyskiem w oku spogląda na buszujące w ogródku ptaki.

Te ptaki nic sobie z niego nie robią. Nawet jak syknie, to nie uciekają.

Mądre ptaki - wiedzą, że Łacio jest stary jak świat i nic im już nie zrobi. Wprawdzie fantazja nadal ułańska, ale kosteczki wiekowe, więc ostatecznie Łacio opuszcza punkt obserwacyjny i kładzie się pod lampą. Albo ze mną w łóżku. 

I tak sobie razem leżymy, czytając książkę i udając, że przemijanie w ogóle nas nie dotyczy. Nic a nic. 

egoniłacio

21:05, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
piątek, 16 września 2016

Ostatnio wracam z przejażdżki po wsi objuczona jak wielbłąd - ciocia Ula do torebki zapakowała mi mnóstwo jajek, a babcia na joysticku zawiesiła siatkę z winogronami. Do tego pod pachą targałam cukinię, którą po drodze zgubiłam i odzyskałam dzięki uczynnej sąsiadce.

Furtkę otwiera mi Tata, który spogląda z niepokojem to na mnie, to na siatkę. 

- Tylko nie mów mi, że masz tam kolejnego kota? - pyta w końcu. 

Hahahaha. No, nie. Przecież obiecałam już, że nie będę kolekcjonować bezdomnych zwierząt. Wczoraj więc, razem z Martą, pomogłyśmy jakiemuś nieszczęśnikowi, dzwoniąc do schroniska. Przemiły pan przyjechał po niego w ciągu piętnastu minut. Przez te czas zdążyliśmy się oczywiście zaprzyjaźnić ;), ale znając zdanie Łatka na ten temat, byłam twarda.

Kochani, idą zimne, jesienne dni. Nie bądźcie obojętni na los bezdomniaków! 

14:25, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
sobota, 06 sierpnia 2016

Pierwszego dnia mojego wakacyjnego pobytu na wsi spotkałam maleńkiego kota, który zawodził, leżąc na ulicy. Akurat wracałam od babci, zmierzchało i zbierało się na deszcz.

- To pana kot? - zapytałam mężczyznę, który nieopodal robił coś w ogródku. 

- Nie, ale cały czas tam płacze i pewnie coś go przejdzie.

Pffffffff. 

- Płacze, bo pewnie jest głodny. Może pan go nakarmi?

- Ja mam już kota - pokazał mi swojego, też młodego zwierzaka. - To bierze pani tamtego?

W sumie powinnam gnać do domu, by nie zmarznąć i nie zmoknąć.

W sumie wiezienie dzikiego kota w reklamówce zawieszonej na joystiku wózka nie jest ani mądre, ani bezpieczne. No, ale co miałam zrobić?

Kot miauczał wniebogłosy, ale był na tyle osłabiony, że mi z tej reklamówki nie wyszedł. Wyglądał tylko co jakiś czas i widząc, jak szybko jadę, natychmiast się chował. Przejechaliśmy tak 2 km. 

Myślałam, że jest dziewczynką - dałam więc mu na imię Mojra. Mój tata nazywał go Munią, w Tychach jednak okazało się, że to chłopczyk, został więc kolejno - Morusem, Morisem, Muńkiem, by ostatecznie zostać Marianem.  

marian

Nasze pierwsze wspólne selfie :)

Gdy go znalazłam, miał ok. 4-5 tygodni. Dwa dni spał, jadł i dochodził do siebie. A potem - jak to mały kot - zaczął zwiedzać, kraść mi szminki, włazić do talerza z obiadem. Co ciekawe - nie za bardzo interesowały go wycieczki na dwór, przesiadywał w moim pokoju, spał na moim kocyku i myślał, że jestem jego mamą - jeśli nie drzemał, cały czas jeździł na moim wózku, niczym mała małpka. 

marian1

Mało jest na świecie tak miłych stworzeń, jak maleńki kot :) Dlatego po cichu liczyłam na to, że ekipa (Egon, Łatek i Marian) się dogadają. Tym bardziej, że na moje ogłoszenia na facebooku nie było żadnego odzewu (niestety, wszędzie są teraz małe koty do adopcji). Cóż zrobić :D Zabrałam go domu. No i się zaczęło.

Łatek się wyprowadził.

Egon (prawie) się wyprowadził.

Tata nieomal wyprowadził mnie i Mariana, który przekopał mu truskawki na balkonie. 

Marian tak się wyspecjalizował (w psoceniu), że potrafił nawet spuszczać rolety. 

Ogólnie rzecz biorąc, sytuacja była krytyczna i uratowała nas Kasia Ha, która wzięła Mariana do siebie. Kasia to anioł, który posiada już w domu mały zwierzyniec i która była u mnie po młodego dwukrotnie, bo obydwie liczyłyśmy na to, że jakoś się wszystko poukłada. Niestety (dla mnie), nie poukładało się i Marian zamieszkał w Mysłowicach.

Miewa się świetnie :) Rośnie. Nadzoruje robienie przetworów. Jest po prostu szczęśliwym, rozpieszczanym kotem. A ja jestem dumna, bo uratowałam mu życie :)

marian2

Kasia, jesteś moim bohaterem! Dziękuję!

22:56, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 26 lipca 2016

Liczba zadowolonych, wybieganych psów: 1

Liczba ocalonych i przygarniętych kotów: 1

Liczba spotkanych lisów: 1

Liczba spotkanych saren: 5

Liczba odwiedzin w sennych miasteczkach: 1

Przeczytane książki: 4

Najdłuższa, samotna wyprawa: 15 km

Odpust: zaliczony

Spacerki nad Wartą: zawsze udane

Twórcze wieczory: prawie codziennie

Piękne chwile: niezliczone :)

 

eim

fot. Magda Kulus

 

 

 

22:57, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13