monitoring pozycji
Egon i Łatek - pogodny golden i wiekowy kot. Łączy ich męska przyjaźń - szorstka i pozbawiona sentymentów. Dzięki nim świat jest lepszy - nie tylko dla autorki tego bloga.
Kategorie: Wszystkie | Egon | Łatek
RSS
sobota, 14 listopada 2015

Latem, w ramach wymyślania kreatywnych rozrywek, poprosiłam Ewę i Małgosię o narysowanie Igora i Egona, ale... w wersji ludzkiej. Czyli jakby wyglądali Blondyni, gdyby byli ludźmi. Dziewczynkom bardzo się spodobał ten pomysł i powstały prawdziwe arcydzieła. 

malowanki

W środę dostałam w prezencie kolejne obrazki, a nawet komiks o goldenowym niebie!

ewcia

autorka: Ewa Legwand

Proszę zwrócić uwagę na to, że Egon marzy o smaczku, a ciotka ma na wózku odblask (ten zielony patyczek). A jaki realistyczny wózek, prawda? :) Precyzja w każdym szczególe!

komiks

komiks1

Komiksu do dziś nie potrafię przeczytać "suchym okiem". Pomysł i wykonanie: Małgosia Legwand, 9 lat

Rysować nie potrafię, ale żeby się zrewanżować w podobnym, artystycznym stylu, pomalowałam dzisiaj Gosi paznokcie :) 

paznokcie

Jak widać - na wszelkie sposoby walczymy z jesienią, smuteczkami i nostalgią... :) Kiepsko by nam było - mnie i Egonowi - bez tych uroczych i pełnych życia panienek :)

dziewczynki

fot. Monika Bućko

21:36, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 listopada 2015

Jak widać, dzisiaj w Tychach odbywały się regaty.

regaty

fot. Monika Bućko

Z tej okazji Egon już po raz drugi w ostatnim czasie wbił na grilla do klubu żeglarskiego H2O. Tylko czekać, kiedy się do niego zapisze - ekipę już zna ;)

18:40, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
sobota, 07 listopada 2015

Po dłuuuuuuuuuugim chorobowym wróciłam do pracy. Zmienia to rytm dnia całej naszej rodzinki.

Komu najtrudniej przestawić się, że nie śpimy do południa, tylko wstajemy o 6?

Kto rano jest nie do dobudzenia?

Komu nawet nie drgnie powieka, gdy wołamy go na spacer?

Kto w naszym domu o 6-7 rano jest najbardziej nieprzytomny i na pół śpiąco pozwala sobie zakładać szelki?

Kto całym sobą mówi "Jeszcze pięć minutek"?

Wiadomo.

spiacy

fot. Monika Bućko

20:37, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (2) »
piątek, 06 listopada 2015

Radość w czystej, chociaż nieco ubłoconej postaci. Egon! <3

jesien

fot. Monika Bućko

Dopiero w tym tygodniu przypomniałam sobie, jak bardzo lubię jesień! :) 

22:51, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 listopada 2015

Wczoraj zbieramy się na cmentarz i słyszę, jak Tata rozmawia z Egonem:

- Nie zostajesz w domu za karę, nie. Jesteś dobry pies. Tylko nie nadajesz się na cmentarz, naprawdę.

Trochę się dziwię, bo Egon w ostatnim czasie wydoroślał i nawet na smyczy jest całkiem do ogarnięcia. To znaczy - nie dziwię się, że nie bierzemy go na cmentarz, natomiast jestem zaskoczona opinią Taty - czyżby przy nim Egon był niegrzeczny?

- Po prostu ze wszystkimi byś się witał i leżał na alejce, żeby cię głaskali. Sam więc rozumiesz, musisz zostać - wyjaśnia dalej Tata.  

Haha, no tak. To akurat jest prawda. 

egon08

17:40, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 października 2015

Kochani, mam newsa. Egon się zakochał - i to z wzajemnością. Z nikim tak się świetnie nie bawi, jak z młodziutką Luną. Po prostu wspólnego biegania, kąpania w jeziorze i ciągania patyka nie ma końca :) Prawda, że piękna z nich para? Uprzedzam pytania - szczeniaków nie będzie :P

luna

fot. Sylwia Rudek

Więcej zdjęć Egona i Luny na naszym fanpage'u.

22:39, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 26 października 2015

Sporo pisałam o wakacjach Igora, tymczasem trzeba podkreślić, że Egon także korzystał z uroków lata. Był bardzo szczęśliwy, bo do dyspozycji miał trójkę dzieci - nie przeszkadzał mu więc nawet brak mojego Taty. 

daria

fot. Kasia Wodniok

Pobyt na wsi wypełniły mu wspólne zabawy, ćwiczenia, spacerki i ogólna beztroska. Ekipie trzeba było wydzielać dzienne porcje smaczków, bo w innym wypadku treningi trwałyby bez przerwy ;)

Z dużym wzruszeniem obserwowałam wieczorami, jak Egon siada przy łóżkach dziewczynek i spogląda, jak śpią. Później kładł nawet pysk na brzegu kanapy. Byłam bardzo poruszona wrażliwością mojego psa - do momentu, gdy okazało się, że to nie była żadna wrażliwość, tylko metoda małych kroczków, która prowadziła do określonego celu:

egonidzieci

dzieciaki

fot. Monika Bućko

Jednym słowem - zarówno towarzystwo, jak i plan dnia oraz nocny odpoczynek - bardzo Egonowi przypadły do gustu. Małoletnim koleżankom nie przeszkadzała jego wylewność ani (nie bójmy się tego słowa) upierdliwość. Co więcej - ich radość z taplania się w wodzie i błocie dorównywała radości mojego psa ;)

warta

 fot. Monia Bućko

Do tej pory zastanawiałam się, czy Egon bardziej lubi dzieci, czy wodę. Teraz wiem, że najbardziej na świecie to on przepada za... dziećmi w wodzie. A jeśli wodą jest czyściutka Warta wypełniona płynącymi i zalegającymi na brzegach patykami - to to już jest psi raj :D

23:29, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 25 października 2015

Od tygodnia jesiennie spaceruję i powoli wydłużam czas siedzenia (szybkie wydłużanie zakończyło się w punkcie wyjścia, czyli w łóżku). Istnieje duża szansa, że w końcu wrócę do normalności, wybiorę się na koncert U Studni i... pojadę na "Białą bluzkę" do Warszawy! Plany są, więc motywacja i hart ducha proporcjonalnie rosną. 

Chwilowo jednak, stacjonarnie i na razie tylko tam, gdzie mogę poruszać się po chodnikach, chodzimy sobie z Egonem na spacery. Liście lecą, sinice w końcu odpuściły, jest pięknie, a czasami nawet ciepło. 

Tylko szukanie egonowych kup zrobiło się problematyczne, bo... jak znaleźć taką kupę w kupie liści? :D Już dwukrotnie zdarzyło się nam, że kupa po prostu zniknęła! Raz z Ewą, drugi raz z Kasią chodziłyśmy po trawniku bez pożądanych efektów - kupa była nie do zlokalizowania. 

- Może była lżejsza od powietrza i odleciała - dowcipkował Tata, gdy mu to opowiedziałam.

Może :D Ale musiała polecieć gdzieś całkiem niedaleko, bo jak zawiało, to śmierdziało ;)

jesien

fot. Monika Bućko

Egon oczywiście posyła Wam moc jesiennych buziaczków :)

22:26, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 września 2015

Na jednym z wakacyjnych, wsiowych spacerów, gdy na horyzoncie pojawiła się grupka osób, dziewięcioletnia Gosia stwierdziła:

- Zapnijmy Egona na smycz, bo może oni nie znają się na rasach i będą się bać. 

Haha. No. Może. Zapięłyśmy, zgodnie z poleceniem. 

Nasza wakacyjna ekipa wykazywała się bardzo dojrzałym podejściem nie tylko w takich sytuacjach. Gdy któryś z Blondynów załatwił się w okolicy drogi, dzieci darły się wniebogłosy:

- Mamo, kuuuuuuuuuupaaaaaaaaaaa!

- Ciociu, on zrobił kuuuuuuuuuuupę!

- Kuuuuuuuuupaaaaaaaaaaaaa!

Cała wieś wiedziała, czy nasze psy regularnie i zdrowo się wypróżniają. Monia dzielnie zbierała owe kuuuuuuuuupyyyyyyyyyyy, zawsze zaopatrzona w woreczki, za co jestem jej niezmiernie wdzięczna, bo wieś wsią, a nikt nie chciałby wdepnąć w taką niespodziankę przed własnym, wypasionym domem, na wypielęgnowanym i zieloniutkim trawniku. 

Na terenie naszego ogródka kupy zbierała najstarsza z naszych małoletnich urlopowiczek - Ewcia. 

Piszę o tym, bo rzadko zdarzają się tak świadome psich obowiązków dzieciaki, które wiedzą, że posiadanie pupila to nie tylko przyjemność, ale też odpowiedzialność i czasami niezbyt przyjemne zadania do wykonania. Ukłony należą się przede wszystkim ich rodzicom, bo jak wiadomo - przykład idzie z góry. 

czesanie

fot. Monika Bućko - Ewcia czesze Egona :)

23:53, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 września 2015

Zanim mnie położyło, obeszłyśmy z Ewcią (już drugi raz w ostatnim czasie) jezioro. To taki sposób na smuteczki, bezsenność i inne takie - trasa 10 km doskonale wpływa na dobry sen i ogólne poukładanie myśli. 

lasem

Fot. Ewa Buczkowska

Zawsze idziemy lasem, bo w jeziorze nadal sinice. Las jak las - bywa mniej lub bardziej tajemniczy. Ale gdy podczas naszego spaceru Egon nagle zaczął szczekać, to zrobiło się odrobinę nieswojo.

Ja myślałam, że w rowie jest jakieś zwierzę. Ewa - że raczej człowiek o niecnych zamiarach. Skóra nam cierpła, bo co by to nie było - nie mogło to być nic dobrego.

I nie było.

Ktoś zostawił w rowie ogromne dwa worki ze śmieciami. Egon nie jest przyzwyczajony do takich widoków i po prostu się wystraszył, bo nigdy czegoś takiego nie spotkał w lesie.

Nie będę komentować. No, może tylko tak:

smieci

fot. Las czysty jest zajebisty

23:24, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (2) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13