monitoring pozycji
Egon i Łatek - pogodny golden i wiekowy kot. Łączy ich męska przyjaźń - szorstka i pozbawiona sentymentów. Dzięki nim świat jest lepszy - nie tylko dla autorki tego bloga.
Kategorie: Wszystkie | Egon | Łatek
RSS
piątek, 04 września 2015

Taka oto sytuacja :)

scooby

Jak to stwierdziła dzisiaj Ewa, siostra Małgosi:

"Scooby wyje,

Egon szczeka,

co mnie jeszcze w życiu czeka..."

:D

Na szczęście tak było tylko na początku, teraz wszystko się uspokoiło i chłopaki śpią.

Scooby spędził 7 lat w schronisku, został z niego wyciągnięty przez Fundację 4 Łapy, a u nas jest na tymczasie do 12 września. Na pewno nie będziemy mieć na stałe drugiego psa, ale chociaż tak możemy pomóc. 

Scooby jest do wzięcia. Bardzo grzeczny, spokojny i uczuciowy. Chętnych do adopcji proszę o kontakt z Fundacją

22:49, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 23 sierpnia 2015

Wielka cisza, wielka pustka.

igorcm

01:21, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (6) »
piątek, 21 sierpnia 2015

W środę wieczorem Igor stwierdził, że poszedłby nad jezioro. Niestety, pomysł niemożliwy do zrealizowania, bo nasze jezioro za sprawą sinic wygląda i pachnie niczym bagno Shreka. Ale maszerował dzielnie, więc skierowaliśmy go do lasu. A w lesie bieda - wszystko wyschnięte na wiór, ani bajorka, ani kałuży.

Jak żyć?! Golden po prawie trzech tygodniach wyszedł na porządny spacer i nie było się w czym wytaplać!

Dwukrotnie próbował skręcać na ścieżki prowadzące w stronę jeziora - taką ma, skubaniec, orientację - ale smaczki przekonały go do obrania właściwego kierunku. 

Maszerował pewnie, zazwyczaj na przodzie. Chyba miał już dosyć tego osiedlowego blokowiska :)

igor2015

fot. Monika Bućko

To zdjęcie z czerwca. Wciąż nie ogarnęłam fotek z urlopu, bo jest ich około 500... :)

14:37, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (2) »
środa, 19 sierpnia 2015

Wróciła Pani Doktor, ustawiła leki, mamy nadzieję na poprawę samopoczucia Igora. Zresztą wczoraj wieczorem całkiem dziarsko spacerował, wprawdzie tylko po osiedlu, ale prawie 1,5 h. Dzisiaj rano zachęcał mnie do porzucenia roboty i grzania się w słońcu :) No i je. Ale jak Mama mu gotuje, to kto by nie jadł? ;)

my

Zdjęcie z urlopu :) 

fot. Monika Bućko

17:10, blondyn_i_blondyna83
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 16 sierpnia 2015

Przed naszym lipcowym urlopem okazało się, że Igor głuchnie i schudł od stycznia dziesięć kilo. W trakcie urlopu odkryłam, że nie widzi najlepiej - chyba tylko kontury. Po urlopie okazało się, że ubyło mu kolejne dwa kilo i to już zaczęło być niepokojące. Nie ukrywajmy, Igor miał z czego chudnąć i zmniejszenie masy ciała było wskazane, ale to tempo zapachniało rakiem i jego niszczycielską mocą. 

Upały tylko pogorszyły sprawę. Każde wyjście na siku niszczyło trudy chłodzenia, a podlewanie go wodą skończyło się tym, że odparzył sobie pysio. Musieliśmy zrezygnować z chrupek, bo się nimi krztusił. W kiepskiej formie jest lewe oczko - chyba świeżo zaatakowane, bo zniekształcenia czaszki pojawiły się też po tej stronie. 

Czekamy na ochłodzenie i powrót Pani Weterynarz z urlopu. Wyniki badań w miarę, poza cholesterolem. 

Nie chcę męczyć Igora i zatrzymywać go tu na siłę. Natomiast stosuję się do tego, co powiedziano mi tuż po diagnozie - dopóki je i chce spacerować, może cieszyć się życiem w miarę swoich możliwości. A na urlopie na wsi - zorganizowanym typowo pod niego - cieszył się bardzo i nawet zlokalizował kupę gnoju :)

Bardzo to wszystko trudne. Najtrudniejsze.

happyigor

fot. Monika Bućko

14:50, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (6) »
sobota, 08 sierpnia 2015

Na wiosnę Łatek jakoś podupadł na zdrowiu. W sumie funkcjonował normalnie, ale wyglądał dziwnie - tak dziwnie, że dwukrotnie był posądzony o bezdomność. Poza tym nabawił się jakiejś dziwnej rany na głowie - trudno powiedzieć, w jaki sposób. Zabrałam więc go do weterynarza, co przyjął ze spokojem - podejrzanym spokojem. Okazało się, że wyniki kiepskie, a ostatnie cztery zęby do wyrwania. Ze względu na wiek Łatka (14 lat) operacja była ryzykowna, ale konieczna, bo od tych zębów robił mu się stan zapalny. Jak wytłumaczyła mi Pani Weterynarz, Łatek był tak osłabiony, że mobilizował się tylko do mycia pyszczka, resztą się nie przejmując - stąd jego osobliwy wygląd.

Przez kilka dni mój kocur przygotowywany był do zabiegu - dostawał kroplówki. Na szczęście wszystko poszło dobrze, obudził się, Tata przywiózł go do domu... ale rekonwalescent wyglądał strasznie. Głowa pocerowana, morda zaśliniona i ten chód niewprawionego pijaka - przerażające. Trzymałam go na kolanach, bo bałam się, że mi gdzieś wejdzie i spadnie - jeśli się go nie głaskało, z uporem maniaka próbował chodzić. Po tych tulaszkach musiałam się cała przebrać, bo z pyska nie tylko leciała mu ślina, ale też krew. 

Wszystko to nie wyglądało dobrze.

Mama chodziła i powtarzała:

- Coś ty mu zrobiła, coś ty mu zrobiła, jak on umrze, to ci nie daruję!

Sama się obawiałam, czy z tego wyjdzie. 

Spaliśmy razem, ja niczym mumia, w jednej pozycji, żeby się chłopak nie obudził i nie zabił gdzieś po ciemku.

O 4 rano Łatek zaczął domagać się jedzenia.

O 7.30 postanowił wyjść na spacer (wenflon w łapie zupełnie nie wpłynął na osłabienie jego uporu).

A później było tylko lepiej - jadł (taaaaak, bezzębne koty świetnie sobie radzą z jedzeniem) i piękniał.

Mama chodziła i powtarzała:

- Coś ty zrobiła, on tylko je, puści nas z torbami!

Kiedy przyjechałam z urlopu, Łatek czekał na mnie na parkingu (zawsze mnie wita, nawet jeśli wracam w środku nocy z imprez, koncertów, spektakli - taki jest, nad wszystkim czuwa ;). Wygląda fantastycznie. Świetnie się miewa - nawet teraz, w te upały. Właśnie przed chwilą przyszedł z ogródka, dzierżąc w pysku nornicę - dumny jak paw... Drugie życie mojego kota jest więc barwne, a ja się cieszę, że mogłam mu je dać (tu serdeczne podziękowania dla Kasi, która nosiła delikwenta na kroplówki i wyciąganie szwów). 

Jeśli więc Wasz kot ma zepsute zęby - usuńcie je. Kot bez zębów może być szczęśliwy, a przede wszystkim - zdrowy. Warto!

P.S. Zdjęcie ozdrowionego Łatka dodam, jak wróci do domu bez ofiary. Z nornicą w pysku wolałabym go tu nie zamieszczać ;) 

[Edit] Oto i on :) Jak widać, główka pięknie się zagoiła :)

latek

latek2

23:08, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 06 kwietnia 2015

Egon z Egonka i Ogonka przeistoczył się w Edusia. Jest moim promyczkiem, radością największą, mocą, siłą, optymizmem, wyzwalaczem i poganiaczem, o budziku nie wspomnę :) Nic mnie tak nie śmieszy, jak jego miny i pomysły na życie. 

Nocą na przykład Eduś lubi sypiać na kołdrze, która zsunęła się na podłogę. Człowiek się budzi nieprzykryty, ciągnie kołdrę, ciągnie, a ona jakby ważyła kilkadziesiąt kilo. Odwraca się, spogląda w ciemności, a tu na kołdrze śpi sobie w najlepsze nasz pieszczoch, kompletnie nie reagując na próby wydobycia spod niego "posłania". 

Także nocą Mama uprawia z Edusiem dyscyplinę zwaną biegiem do łóżka - zdarza się to, gdy wstaje do łazienki albo do mnie, by mnie poprawić. Eduś kocha wygrzane łóżko, jeśli więc tylko się zorientuje, że drzwi do pokoju Rodziców (nieopatrznie) zostały otwarte, natychmiast biegnie i zajmuje miejscówkę. Mama biegnie za nim, mamrocząc pod nosem: "Zajmie mi łóżko, zajmie mi łóżko", ale zazwyczaj jest już za późno, bo pies oczywiście natychmiast zapada w kamienny sen i ruszyć się nie chce. Natomiast wyciągnięcie "zaspanego" Edusia z rozgrzanego łóżka graniczy z cudem, Mama musi się wykazać sporą kreatywnością. 

Eduś towarzyszy Tacie we wszystkich pracach domowych. Je ze mną w wannie - to znaczy ja siedzę w wannie i jem, a on siedzi przy wannie jak posąg i widzę, jak mu z czachy dymi, bo wie, że wanna jest terenem zakazanym, Magdy w wannie (bez pozwolenia) nie można nawet nosem dotknąć. Hipnotyzuje więc wzrokiem mnie, jedzenie, wstrzymuje oddech, aż w końcu coś ląduje na brzegu wanny i to coś można zjeść na komendę "proszę" :) 

Na spacerach Eduś puszczony luzem melduje się co jakiś czas, czasami kogoś wita, czasami zagada jakiegoś psa, ale zazwyczaj daje się odwołać. Na smyczy jest gorzej - w drodze nad jezioro ciągnie do przodu, w drodze do domu ciągnie do tyłu albo się kładzie (bo każdy spacer jest za krótki). 

edusiaja

fot. Monika Bućko

W domu Eduś lubi działać, więc jak mu tego działania nie zorganizuję, to przynosi mi coś z podłogi albo z kosza, co tam mu pod pysk wejdzie. Buty muszę chować, bo też je przynosi i to najbardziej lubi te jedyne firmowe albo te najbardziej delikatne - zamszowe. 

Jest pomocny, kochany i rozpieszczony do granic możliwości. Jak czegoś chce, to szczeka tak, że aż szyby drżą. Dzięki niemu mobilizujemy się z Igorem, chodzimy do lasu, szwendamy się po chaszczach i udajemy, że jesteśmy tak żywotni jak on ;)

14:05, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (6) »
środa, 04 marca 2015

Zazwyczaj rano budzi mnie Egon :) Obgryza mi rękę albo ucho w zależności od tego, na którym boku leżę. Bardzo więc się zdziwił, gdy na ręce "wyrósł" mi wenflon - niestety, choruję już dwa tygodnie. Trzeba było zrezygnować z porannych głupawek i pilnować, by Egon się nie zapomniał. Dramat. Młody kompletnie nie rozumiał, w czym rzecz. Za to bardzo mu się podobały liczne odwiedziny pielęgniarek i lekarki - tyyyyyle się działo ;) 

Dzisiaj wenflon wyjęto - radość z porannej głupawki została pomnożona razy dziesięć dni, kiedy jej nie było ;) Zostałam wycałowana, wytarmoszona, poobgryzana i poinformowana, że więcej mam nie chorować, bo co to za dzień bez porządnej, wariackiej pobudki ;)

21:22, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (6) »
niedziela, 08 lutego 2015

Dzisiaj opowiadałam znajomej blondynową anegdotę i stwierdziłam, że jest ona świetna, by znowu zacząć tu pisać. 

Moja Mama ma kiosk, w którym siedzi od rana do późnego popołudnia. Klienci często z nią rozmawiają na różne tematy. Kiedyś przyszła jakaś kobieta, a w pobliżu akurat spacerował Tata z Blondynami. 

- Ludzie to takie wielkie psy trzymają w mieszkaniach, niepoważni! - oburzyła się. 

- Jak pies wybiegany, to mu to nie przeszkadza. Czasami jest to uciążliwe dla właścicieli, bo gdzie się nie ruszą, to pies - stwierdziła Mama bez mrugnięcia okiem. Faktycznie - Igor z Egonem zazwyczaj kładą się na przejściu w kuchni lub tarasują dojście do któregoś z łóżek.

- I to dwa! - klientka nie mogła się nadziwić. - Wie pani, ile to musi żreć?!

Haha :D

- Wiem - orzekła Mama ze spokojem. - Wiem, bo to moje psy. 

No. To tyle w temacie wielkich psów i małych mieszkań :P

zima 

00:55, blondyn_i_blondyna83
Link Komentarze (3) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13